لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

تصاويرتصاویر بازیگران و هنرمندان

تصاویری از نشست خبری قصه ها در جشنواره فیلم فجر

نشست خبری فیلم قصه ها با حضور رخشان بنی اعتماد (کارگردان)  و مهدی هاشمی، گلاب آدینه، فرهاد اصلانی، حبیب رضایی، پیمان معادی، مهراوه شریفی نیا، کوهیار کلاری، حسن معجونی شاهرخ فروتنیان، امیر اثباتی و باران کوثری برگزار شد.

در این نشست رخشان بنی اعتماد در پاسخ به این سوال که شخصیت های فیلم شما کی به رستگاری می رسند. گفت: خوشحالم که قصه ها دیده شد، احتیاج به دگرگونی و تغییرات اساسی در زیر ساخت های اجتماعی احساس می شد. شخصیت ها مقاوم ایستادند و منفعل نشدند. و در همان چارچوب های محدود عمل کردن و پیش رفتن و با جوهر پاک انسانی که هنوز دارند
رخشان بنی اعتماد در پاسخ به سوالی درباره علت اپیزودی بودن فیلم گفت: چند سال فیلم نساختن من مانند یک بغض چند ساله بود و تمرکز روی یکی از مسائلی که ذهنم را مشغول کرده بود دشوار بود. در ابتدا ایده ها بیشتر از هفت تا بود و می خواستم همه چیزهای که ذهنم را به خود مشغول کرده بود را در این فیلم بیاورم.
او در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا در فیلم هایش سراغ زنان مستعد تر و موفق نمی رود، گفت: در فیلم هایم تفکیک جنسیتی قایل نیستم دغدغه های من کجاست؟ شاید به سمت کسانی بوده که تریبون هایی برای بیان خود مطلقا ندارند. البته همه ما تریبون هایمان کم است اما من سراغ کسانی می روم که تریبونی ندارند.
خبرنگار کیهان از بنی اعتماد پرسید بهتر بود نام فیلم را به جای “قصه ها”، “بیانیه ها” می گذاشتید. همچنین صحنه های تراژیک فیلم هم خیلی طنزآمیز بودند.
 بنی اعتماد در پاسخ گفت: «ترجیح می دهم اگر اسم این را بیانیه می گذارید من باز هم بیانیه بسازم (تشویق حضار) دوستانی که در کیهان و فارس می نویسند اگر در این رسانه ها نبودند آیا باز هم اینگونه می نوشتند؟ دوستان در خلوت چیزی می گویند و در نوشته شان چیز دیگری، امیدوارم نقد دوستان، حرف خودشان باشد نه حرف جایی که در آن می نویسند.»
در ادامه پیمان معادی که یکی از شخصیت های تازه در فیلم های بنی اعتماد بود گفت: به غیر از من، نگار جواهریان و بابک حمیدیان هم جزو تازه واردها هستند. من این سعادت را داشتم که در این فیلم با خانم بنی اعتماد همکاری کنم. البته از گذشته همیشه دوست داشتم که در فیلمی از وی حضور پیدا کنم و کارهای او را بسیار دوست داشتم. امیدوارم همیشه بتواند به فیلمسازی خود ادامه دهد چرا که چشم و چراغ سینما است.
وی افزود: من این سعادت را داشتم که در اپیزودی که مربوط به فیلم «خون بازی» بود در کنار باران کوثری (سارا) حضور پیدا کنم. امیدوارم چند سال بعد خانم بنی اعتماد درباره این شخصیت نیز بنویسد.
مهدی هاشمی در این نشست بیان کرد: من در دو فیلم خانم بنی اعتماد حضور داشتم و حالا این سومین همکاری ما است. مردم یک کشور از سینماگران خود انتظار دارند که مسایل را به درستی انعکاس دهند اما محدودیتی ایجاد شده و امیدوارم در آینده این فضا باز شود اما با توجه به این شرایط محدود، انگار کارگردانان باید در یک زاویه نگاه تنگی کار خود را ادامه دهند. وظیفه هر فیلمساز است که به پستوها برود و صدای فراموش شدگان را به گوش برساند. برخی از این کارگردان ها پا را فراتر از محدودیت های قانونی می گذارند و چنین تصاویری را ارایه می کند قطعاً این کارگردانان ارزش دیگری در جامعه دارند.
وی تاکید کرد: وظیفه فیلمساز این است که دغدغه جامعه را نشان دهد، تلویزیون ما که در این زمینه تعطیل است پس چرا چنین تصاویری را حداقل در سینما نشان نمی دهیم، این نگاه ها چرا واقعی نیست؟ آیا آنها جرات ندارند؟ نگاهی که بنی اعتماد دارد مضاف بر کارگردانی خوبش، همیشه قابل ستایش است.
گلاب آدینه بازیگر نقش طوبی ادامه داد: گویا طوبی خانم دارد به یک سریال تبدیل می شود این شخصیت از «بانوی اردیبهشت» اعلام حضور کرد و همچنان در آثار بنی اعتماد ادامه پیدا می کند چراکه تا دنیا هست طوبی ها هستند و از پا نمی نشینند اینقدر در مواجهه با زندگی قرار می گیرند تا حقشان را بگیرند خوشحالم من نماینده این گروه از طبقه جامعه بودم و همچنین توانستم سه بار به عنوان طوبی بازی کنم.
باران کوثری بازیگر نقش «سارا» بیان کرد: همکاری با این گروه به خصوص پیمان معادی خیلی لذت بخش بود، افتخار می کنم که جلوی دوربین رخشان بنی اعتماد بازی کردم چرا که مدتی بود کار نکردن او نگران کننده شده بود. در شرایط «قصه ها» سارا امیدوارکننده بود، در آن شرایطی که ما آن روزها داشتیم، بازی کردن در «قصه ها» برای من یک هدایت کننده راه بود. «قصه ها» یک فیلم امیدوارکننده است که در دولت قبلی ساخته شد.
فرهاد اصلانی یکی دیگر از بازیگران افزود: برای من افتخار است که برای اولین بار سالها پیش در ورودم به سینما در فیلم بنی اعتماد بازی کردم این یک سعادت است که نصیب بازیگر می شود. فیلم های او دردمندانه و متعلق به همه مردم است.
کیوان کثیریان به طنز بعد از صحبت های اصلانی گفت: به دلایلی مدتی پیش فیلم «روسری آبی» را دوباره دیدم. آقای اصلانی گویا در این سال ها دستپخت نوبر خیلی به شما ساخته است.
شاهرخ فروتنیان نیز در ادامه این نشست از همکاری با بنی اعتماد خوشحالی خود را ابراز کرد و تاکید داشت این فیلم را خیلی دوست دارم.
حبیب رضایی در ادامه بیان کرد: میزان و حجم نقش وقتی در کارهای بنی اعتماد حضور داری اصلاً مهم نیست چرا که یک لذت دایمی به همراه خود دارد. من همیشه دوست داشتم در نقش شخصیت های مردان فیلم های بنی اعتماد بازی کنم و این آرزوی من بود و این افتخار نصیبم شد که در گوشه ای سهمی داشته باشم و از خداوند و رخشان بین اعتماد تشکر می کنم. من هر دفعه این فیلم را می بینم حالم خوب می شود.
مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش معصومه درباره حضور خود گفت: برای من این اتفاق خیلی جالب بود که خانم بین اعتماد هنوز شخصیت معصومه را دوست دارد و به دنبال سرنوشت وی است. وقتی با من تماس گرفت تا در این فیلم حضور پیدا کنم خودم هم می خواستم بدانم چه اتفاقی برای معصومه افتاده است. من این شخصیت ها را دوست دارم که رستگار نمی شوند چون واقعیت این است. ما باید تاوان اتفاقات اطراف خودمان را که گاهی دیگران و یا خومان به وجود می آوریم، بدهیم. من همیشه نگران معصومه خواهم بود و افتخار می کنم کنار بنی اعتماد و و همه دوستان در این پروژه بودم.
کوهیار کلاری مدیر فیلمبرداری این فیلم افزود: «قصه ها» شرایط خاصی در ساخت داشت به همین دلیل یک فیلم عادی نبود و ما باید از امکانات خاص تری همچون دوربین و تجهیزات استفاده می کردیم. این کار برای من تجربه بسیار خوبی بود. ما فیلمبرداری را دو سال پیش انجام دادیم و باز نسبت به آن زمان از تجهیزات به روز استفاده کردیم. من با فیلم های بنی اعتماد بزرگ شدم، هر وقت که فیلم های وی را می دیدم فکر می کردم که کاش من هم فیلمبردار یکی از آنها بودم. نمی دانم چطور شانس به من روی آورد و این امکان باریم فراهم شد تا یک سری از فیلم های فیلم را در قالب یک فیلم فیلمبرداری کنم.
تصاویر ایسنا و مهر از این نشست خبری را در ادامه می بینید.
106567_249 106568_964 106569_846 106570_206 106657_818 106561_725 106562_766 106563_328 106564_439 106565_562 106566_394

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz