لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

سلامتی

چرا كريستين رونالدو جمعه‌ها جوجه‌ کباب درست می‌کند؟!

421px-Cristiano_Ronaldo_-_Croatia_vs._Portugal,_10th_June_2013

افرادی موفق و خوشحال خودشان را به اینترنت و دنیای مجازی معتاد نمی‌کنند و در هر شرایط تعادل را در زندگی در نظر می‌گیرند. پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند دوری از فناوری برای مغزتان مفید است و اعصاب‌تان را آرام می‌کند.

از فناوری دور می‌شوند
افرادی موفق و خوشحال خودشان را به اینترنت و دنیای مجازی معتاد نمی‌کنند و در هر شرایط تعادل را در زندگی در نظر می‌گیرند. پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند دوری از فناوری برای مغزتان مفید است و اعصاب‌تان را آرام می‌کند؛ به‌ویژه اگر شغل‌تان طوری است که بخش زیادی از روز را با رایانه و اینترنت کار می‌کنید در روز تعطیل دنیای مجازی را تعطیل کنید. حتی تلفن و موبایل هم می‌توانند آرامش شما را برهم بزنند و استرس ایجاد کنند.

می‌توانید از دیگر اعضای خانواده هم بخواهید که یک روز تعطیل تماس‌های کاری را کنار بگذارند و برای تفریح و صحبت دسته‌جمعی وقت بگذارند. چک کردن ای‌میل‌ها، فیس‌بوک یا دیگر سایت‌های مجازی را کنار بگذارید و در دنیای واقعی به دنبال دوستان تازه‌ای باشید تا از زندگی‌تان بیشتر لذت ببرید.
مهارت‌های تازه‌ای یاد می‌گیرند
افراد موفق همیشه به دنبال این هستند که در زمینه‌های مختلف رشد و پیشرفت کنند. برای اینکه شما هم رفتاری مانند آدم‌های موفق داشته باشید، بدانید تعطیلات آخرهفته باید با روزهای دیگر هفته‌تان تفاوت داشته باشد. به همین دلیل باید برنامه متفاوتی داشته باشید. بهتر است در روزهای تعطیل کمی برای خودتان وقت بگذارید. به فکر یادگیری کارهای تازه‌ای باشید که از انجام آنها لذت می‌برید.
اگر به فعالیت‌های هنری مانند نقاشی، صنایع‌دستی، موسیقی و … علاقه‌مندید در کلاس‌های آموزشی ثبت‌نام کنید و در خانه زمانی را به انجام کارهای مورد علاقه‌تان اختصاص دهید. گلکاری و پرورش گیاهان هم کار لذت‌بخشی است که برای پر کردن اوقات فراغت صبح روزهای تعطیل مناسب به نظر می‌رسد.

 

انجام فعالیت‌های مختلف به شما کمک می‌کنند مغز و بدن‌تان را از استرس‌های معمول رها کنید و انرژی کافی برای یک هفته پرکار را داشته باشید. کارهای هنری مانند غذای روح هستند و در کاهش تنش‌های هفتگی تاثیر زیادی دارند.
 از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند
وقتی افراد موفق صبح روزهای تعطیل از خواب بیدار می‌شوند، از قبل برای روزشان برنامه‌ریزی کرده‌اند. این‌طور نیست که بعد از خوردن صبحانه و کمی کش و قوس تازه به این فکر باشند که آخر هفته چه‌کار کنند. افراد موفق از قبل می‌دانند که قرار است روزشان چطور بگذرد. پس شما هم این نکته را به خاطر بسپارید. البته برنامه‌ریزی بدان معنی نیست که فقط تصمیم بگیرید تلویزیون تماشا کنید یا در صفحه‌های اینترنت چرخ بزنید.
برای اینکه به سبک زندگی آدم‌های موفق نزدیک شوید، بهتر است فعالیت‌های یک روز تعطیل را در سه تا پنج بخش تقسیم کنید. این برنامه‌ها باید تفریحی و لذت‌بخش باشند تا روز تعطیل شما با روزهای عادی‌تان فرق داشته باشد. برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا بخشی از این فعالیت‌ها را در کنار دوستان یا افرادی انجام دهید که از بودن در کنارشان لذت می‌برید. نتایج یک تحقیق روان‌شناسی نشان می‌دهد برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های شاد حتی از انجام آنها نیز لذت‌بخش‌تر است.
 برای عصر روز تعطیل برنامه دارند
افراد موفق سعی می‌کنند از غم و غصه‌ها دور بمانند چون حالت‌هایی از غمگینی انرژی‌شان را کاهش می‌دهد. در عصر روزهای تعطیل خیلی از افراد با غم و حالت‌هایی از افسردگی روبه‌رو می‌شوند که شاید انرژی‌شان را برای شروع یک هفته خوب و شادی‌بخش کاهش دهد.

 

به همین دلیل لازم است برای پیشگیری از این غم و ناراحتی‌ها سرگرمی‌هایی برای خودتان در نظر بگیرید. می‌توانید یک مهمانی شام کوچک ترتیب دهید و همراه با دوستان یا افراد خانواده کمی هم گپ بزنید. به هرحال، اگر می‌بینید که غروب روز تعطیل برای‌تان دلگیر و غم‌انگیز است، از قبل به فکر برنامه‌ریزی باشید.
 به سفر کوتاه می‌روند
یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس و بازیابی انرژی از دست‌رفته، سفر کردن است. افراد موفق از هر فرصتی برای خارج شدن از شهر و ورود به طبیعت استفاده می‌کنند. برنامه‌های طبیعت گردی یک روزه برای تخلیه فشارهای روحی بسیار موثر است. پس خودتان را به محیط شهری محدود نکنید و آخرهفته‌ها برای گشت‌وگذار در طبیعت هم برنامه داشته باشید.
 استراحت می‌کنند
آدم‌های موفق و خوشحال تعطیلات آخرهفته در کارهای مختلف غرق نمی‌شوند و کمی استراحت می‌کنند. یک چرت کوتاه بعدازظهر می‌تواند مفید باشد و به رفع خستگی شما کمک کند.
مطالعه می‌کنند
بیشتر افراد موفق از مطالعه غافل نمی‌شوند و آخرهفته‌ها برنامه‌ای برای خواندن کتاب و مجلات دارند. وقتی مطالعه می‌کنید ذهن شما فعال می‌ماند و در طول هفته ایده‌های خلاقانه بیشتری به ذهن‌تان می‌رسد. پس در تعطیلات آخر هفته از این اصل غافل نشوید تا زندگی خوب و موفق‌تری داشته باشید.
 برای خانواده‌شان  وقت می‌گذارند
افراد موفق به کارشان اهمیت می‌دهند اما خانواده را فراموش نمی‌کنند. اگر شما هم در طول هفته زیاد کار می‌کنید آخر هفته‌ها فرصت مناسبی است که برای خانواده و دوستان‌تان وقت بگذارید. خانواده‌های خوشحال و خوشبخت برای شادی خودشان برنامه دارند. رفتن به رستوران، پیک‌نیک خانوادگی یا حتی شرکت در یک فعالیت مذهبی در کنار دیگر افراد خانواده حس خوبی را در شما ایجاد می‌کند و عادت خوبی است که گاهی خاطرات فراموش‌نشدنی برجای می‌گذارد. تداوم این برنامه‌ها در خوشحالی خانوادگی و موفقیت بیشتر شما تاثیر دارد.
گروهی از افراد پرکار روز تعطیل را به انجام کارهای دیگری اختصاص می‌دهند تا درآمد بیشتری داشته باشند. شاید با پرکاری بخشی از مشکلات اقتصادی‌تان برطرف شود یا برای آینده پس‌اندازتان داشته باشید اما در طولانی‌مدت رضایت شما از زندگی‌تان کم می‌شود و شادی‌های‌تان رنگ می‌بازند.

 ورزش می‌کنند
شاید در بین اطرافیان شما افراد به ظاهر موفقی پیدا شوند که اتفاقا چاق و کم‌تحرک هستند اما وقتی این افراد را می‌بینید باید بدانید که شاید در کسب و کار موفق باشند اما به‌طور حتم زندگی‌شان کاملا موفقیت‌آمیز نیست چون سبک زندگی سالمی ندارند و ورزش نمی‌کنند.
افراد موفق دنیا در طول هفته ورزش می‌کنند و در تعطیلات آخر هفته به دنبال این هستند که ضمن تفریح و گردش، فعالیت بدنی خوبی داشته باشند. بنابراین اگر شما در طول هفته فرصت ندارید چهار تا پنج بار ورزش کنید، تعطیلات آخر هفته را غنیمت بشمارید چون فرصت مناسبی است که با تمرین‌های بدنی و ذهنی، مغز و بدن‌تان را سالم نگه دارید. دوچرخه‌سواری، شنا، کوهنوردی یا حتی پیاده‌روی ساده ورزش‌های مفیدی هستند که انرژی خوبی را به شما تزریق می‌کنند. اگر این ورزش‌ها را در کنار دوستان انجام دهید، آخر هفته‌تان مفرح‌تر می‌شود.
 تنها نمی‌مانند
آدم‌های موفق خوب می‌دانند که یکی از رموز موفقیت برقراری ارتباط با دیگر آدم‌هاست. ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و برای داشتن زندگی خوب و موفق لازم است با دیگران در تماس باشیم. پژوهش‌ها نشان می‌دهد ارتباط با دوستان و افراد خوب و مثبت‌اندیش در افزایش شادی و نشاط شما نقش زیادی دارد.
تعطیلات آخر هفته بهترین فرصت برای معاشرت با دوستان است. پس پیله تنهایی را از خودتان دور کنید و اجتماعی‌تر باشید تا درهای موفقیت به روی شما باز شود.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz