لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهیدمنو

سلامتیمطالب علمی

جلوگيري از ريزش مو در آقايان

یکی از شایع ترین مشکلات آقایان در دنیای امروز ریزش مو است که امروزه بیشتر آقایان را مخاطب خاص خود قرار داده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نازک شدن موها معمولا از سنین 25 سالگی در اکثر آقایان رخ می دهد که با افزایش سن این نازک شدن مو و ریزش مو در نواحی مختلف سر می شود.

گفتنی است آقایان باید با اصول و راهنمایی های خاص از آسیب و فشارهایی که سلامت موهایشان را تهدید می کند مبارزه کنند و مراجعه به یک متخصص پوست و مو اولین اقدامی است که آقایان جوان حتما باید در سنین پایین و با مراجعه هر 6 ماه یک بار انجام دهند.

ریزش-مو-در-آقایان-2

استفاده از “لوسیون های ضد ریزش مو” و استفاده از شامپوهای مناسب از دیگر مواردی است که از ریزش مو در آقایان جلوگیری كرده و استفاده از این محصولات در سنین پایین از “ریزش مو شدید” در آقایان پیشگیری می کند.

مطالعات جدید محققان نشان می دهد استفاده از کلاه باعث بستن منافذ پوست سر آقایان شده و از رسیدن “اکسیژن” به پوست سر جلوگیری می کند جنس کاموا بافتنی نیز تاثیر بسیاری در ایجاد ریزش مو در آقایان دارد.

نتایج مطالعات نشان می دهند دانشمندان با انجام آزمایشات روی رژیم غذایی آقایان دریافتند آقایانی که در غذاهای آنها “مواد پر چرب” و پر کالری زیادی وجود دارد 47 درصد بیشتر در خطر ریزش مو هستند و  حجم بیشتری از موهای خود را از دست می دهند.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz