خانه » کتاب و ادبیات » فولادوند: منازعات میان اقتصاددانان لیبرال و مارکسیست را بخوانید

فولادوند: منازعات میان اقتصاددانان لیبرال و مارکسیست را بخوانید

دکتر عزت‌الله فولادوند کتاب «معرفت‌شناسی علم اقتصاد» را  برای مطالعه پایان هفته پیشنهاد داد و به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: توجه مخاطبان علاقه‌مند به حوزه سیاست، اقتصاد و فلسفه را به کتاب دکتر موسی غنی‌نژاد جلب می‌کنم، این کتاب منازعات دیرین میان اقتصاددانان لیبرال و مارکسیست را به خوبی بیان کرده است.

وی افزود: مولف این کتاب به بحث «معرفت‌شناسی علم اقتصاد» از زاویه فلسفی و معرفت‌شناسی پرداخته و با این نگاه به خوبی منازعات میان دو گروه را روشن کرده است.

درباره کتاب

این کتاب درباره «معرفت‌شناسی» در معنای عام آن و با تاکید بر معرفت‌شناسی علم اقتصاد نوشته شده است. به نوشته مولف، معرفت‌شناسی به طور کلی ناظر بر مطالعه شرایط حصول و شکل‌گیری معرفت‌های معتبر است و کارش پاسخ دادن به این پرسش است که علوم مختلف چگونه ممکن هستند؟ منظور از معتبر، اشاره به اعتبار صوری به معنی منطقی کلمه (انسجام منطقی) و نیز اعتبار شرایط حصول ناظر بر مسایل مختلف واقعی است. اصطلاح حصول، حاکی از آن است که معرفت نوعی جریان است بین ذهن شناسنده و موضوع شناخت.

مطالب کتاب در چهار گفتار سامان داده شده است و فهرست مطالب آن عبارتند از «درباره مبانی معرفتی علم اقتصاد»، «معرفت شناسی و روش شناسی مارکسیستی»، «مبانی معرفت شناختی اقتصاد کینزی»، «هایک و رویکرد معرفت شناختی برای تویح نظم بازار» و «درباره برخی مباحث روش شناختی جدید در علم اقتصاد».

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است