رمان ضد دیکتاتوری مارگارت اتوود پرفروش شد

      ۲۰ بهمن ۱۳۹۵      ۰       161 بازدید        
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان‌هایی مثل «1984» جورج اورول و «ساکن برج بلند» نوشته‌ی فیلیپ کی. دیک پیش از این توانسته بودند در صدر پرفروش‌های کتابفروشی‌های آمریکا قرار بگیرند.
 
علت پرفروش شدن این رمان‌ها که چندین دهه از انتشارشان می‌گذرد ارتباط مستقیم با روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا داشته است.
 
یک کتابفروشی در لوس‌آنجلس روز گذشته ده‌ها نسخه از رمان «1984» جورج اورول را به صورت رایگان بین مشتریان خود توزیع کرد. در هفته‌های گذشته پرفروش شدن رمان اورول بعد از چند دهه که از انتشارش می‌گذرد بسیار مورد توجه رسانه‌ها در سراسر جهان قرار گرفته بود.
 
امروز رمان «سرگذشت ندیمه‌» مارگارت اتوود در صدر پرفروش‌ها قرار گرفت. این رمان را در ایران سهیل سُمی به فارسی ترجمه کرده و انتشارات ققنوس منتشرش کرده است.
 
«سرگذشت ندیمه» سال 1985 منتشر شد و در زمان انتشارش برنده‌ی جایزه علمی تخیلی آرتور سی‌کلارک شد. با این حال اتوود آن را رمانی علمی تخیلی نمی‌داند.
 
اتوود در رمانش وضعیتی از آمریکا را روایت می‌کند که پس از ترور رئیس‌جمهور امریکا در کشور یک وضعیت فوق‌العاده اعلام می‌شود و به این بهانه بسیاری از آزادی‌های فردی لغو می‌شود.
 
از مارگارت اتوود، نویسنده‌ی 77 ساله‌ی کانادایی، رمان‌ها و داستان‌های متعددی به فارسی ترجمه شده است.
 
 
دسته بندی : کتاب و ادبیات
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

به روایت تصویر

آرشیو »